ATLAS – nowoczesne i praktyczne elewacje

Efekt drewna

Drewno należy do najstarszych i najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Jednocześnie to jeden z najdroższych surowców, który wymaga kosztownej i starannej konserwacji.
Uzyskanie tego efektu na elewacji możliwe jest dzięki wykorzystaniu tynku dekoracyjnego o fakturze drewna ATLAS CERMIT WN, którego pełen system stanowią produkty:

–          Tynk mineralny ATLAS CERMINT WN oraz ATLAS BEJCA

–          Środek antyadhezyjny do form silikonowych

–          Silikonowa forma imitująca drewno

Zestaw ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA pozwala na uzyskanie efektu drewna naturalnego na elewacji bez konieczności konserwacji  i pielęgnacji – niezbędnych w przypadku drewnianych okładzin. Kompleksowość rozwiązania uzupełnia szeroka paleta kolorystyczna ATLAS BEJCY, która jako jedyny tego typu produkt na rynku, dostępna jest aż w 10 nowoczesnych i odpowiadających każdej powierzchni barwach – od słonecznych odcieni olchy przez efektowny  dąb i mahoń, po soczystą zieleń akacji.

 

Nowoczesna mozaika

Oferta tynków zewnętrznych ATLAS dedykowana jest również nowoczesnym i praktycznym powierzchniom. ATLAS DEKO M,cienkowarstwowe tynki mozaikowe, wyróżniają się:

– wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne,

– unikatową recepturą,

– nowoczesnymi technologiami gwarantującymi efekt samoczyszczenia czy paroprzepuszczalność.

Doskonale kompensują także naprężenia wynikające  np. z wysokiego nasłonecznienia powierzchni. Dopełnieniem wykorzystania tynku mozaikowego ATLAS DEKO M może być użycie szablonów – nieregularnych kamieni czy cegły, pozwalające na stworzenie unikalnego wyglądu fasady budynku.

 Tynki ATLAS DEKO M oferowane są w trzech wariantach i w różnorodnej granulacji:

–  ATLAS DEKO M 60 – gotowe do użycia tynki w 60 kompozycjach kolorystycznych,

–  ATLAS DEKO M TM1 – 84 kompozycje kolorystyczne do samodzielnego przygotowania,

–  ATLAS DEKO M TM3 – 20 gotowych kompozycji kolorystycznych do samodzielnego przygotowania.

 

Tynk (nie)szablonowy w 400 kolorach!

Drobnoziarnisty, dyspersyjny tynk ATLAS CERMIT N100 to idealne rozwiazanie pozwalające na uzyskanie dekoracyjnego efektu cegły nowoczesnej i starzonej z wykorzystaniem dedykowanych szablonów.

Swobodna kreacja efektu końcowego możliwa jest dzięki różnorodnym technikom aplikowania wyprawy oraz nieograniczonej palecie odcieni spoin. Zwarta i niskonasiąkliwa powierzchnia tynku odporna jest na osadzanie się zabrudzeń z otoczenia.

ATLAS CERMIT N100 dostępny jest w pełnej kolorystyce SAH (400 kolorów) i wariantach stworzonych z myślą o indywidualnych oczekiwaniach klientów.

 

Ponadczasowy piaskowiec

Wykonanie pięknej i ponadczasowej struktury piaskowca na nowych czy zabytkowych elewacjach jest możliwe dzięki wykorzystaniu ATLAS CERMIT PS.

Produkt ten dedykowany jest również w przypadku powierzchni usytuowanych w pobliżu skupisk zieleni i zbiorników wodnych. Gładka, imitująca piaskowiec struktura zabezpiecza elewacje przed powstawaniem siedlisk glonów i grzybów.

 

Wyjątkowe właściwości, nowoczesna i bardzo bogata oferta kolorystyczna oraz możliwość kreowania różnorodnych form to wyróżniające się cechy tynków dekoracyjnych ATLAS dostosowanych zarówno do nowoczesnych budynków, jak i zabytkowych elewacji. Dając swobodę projektowania, aranżowania i dostosowywania do oczekiwań inwestorów i wykonawców sprawiają, że fasady budynków są nie tylko piękne i efektowne, ale również trwałe.

 

 

 

 

Więcej inspiracji znajdziesz w SZTUKA ELEWACJI ATLAS – Vademecum Systemów Ociepleń


Dowiedz się więcej o SYSTEMACH OCIEPLEŃ ATLAS a także o DETALACH PROJEKTOWYCH ATLAS 

Przedstawiciele Handlowi ATLAS są do dyspozycji klientów na każdym etapie procesu decyzyjnego, projektowego i wykonawczego – służąc fachową wiedzą, doradztwem i wsparciem.